Hubnutí

Jak zhubnout v obličeji? Víme, jak na to

Máte pocit, že je váš obličej zakulacený víc, než by měl být? V tom případě věříme, že se snažíte najít nejrůznější důvody toho, proč k tomuto jevu u vás dochází. Je ale možné v obličeji nějak zhubnout? A pokud ano, jaké na to existují fígle?
Jak zhubnout v obličeji

Tuk se v lidském těle ukládá poněkud nerovnoměrně. Zatímco někdo vnímá jako problematickou partii své břicho, další lidé mají větší množství tuku na zádech a na stehnech. Na procento tělesného tuku jsou však ale citlivá i prsa a obličej, jejichž velikost se může v závislosti na hubnutí a přibírání trochu měnit.

Zatímco ale na hubnutí klasických problematických partií existuje spousta různě funkčních rad, při hubnutí v obličeji můžeme trochu tápat v tom, jestli jdeme správným směrem.

hubnuti-obliceje
jak-zhubnout-oblicej

Příčiny baculatého obličeje

Jak už bylo řečeno, na množství tuku v obličeji má velký vliv naše celková hmotnost. Pokud máte větší procento tuku v těle, dá se očekávat, že se nějaký uloží i ve tváři.

Mezi hlavní viníky tohoto stavu patří:

  • Špatně nastavený jídelníček
  • Genetika
  • Stárnutí
  • Nedostatek pohybu
  • Hormony
  • Zvýšená konzumace alkoholu

Zatímco některé faktory, mezi které patří genetika (která nám dává do vínku tvar obličeje a strukturu kostí) nemůžeme ovlivnit, u jiných to jde. A právě na ty se hodí zaměřit svou pozornost.

5 tipů, jak zeštíhlit tvář

obličej hubnutí

Redukce alkoholu

Pokud se domníváte, že za množstvím tuku v obličeji může být nadměrné pití alkoholu, je vhodné se pokusit jeho množství co nejvíce snížit. (A to i třeba kvůli zdraví jater.) Na začátku to možná nebude lehké, zkuste ale vydržet. Alternativu mohou představovat nealkoholické nápoje a koktejly, které mohou připomínat chuť vašeho oblíbeného drinku pro dospělé.

Pití vody

Čeho byste si naopak měli dopřávat dostatek je obyčejná čistá voda bez sladkých sirupů, které sice skvěle chutnají, ale mohou přispívat ke zvyšování hmotnosti. Místo nich si do sklenice nakrájejte čerstvý citron, bylinky, okurku či jiné oblíbené ovoce, které dá vodě příjemnou chuť, ale zároveň nebude tento nápoj obsahovat příliš mnoho kalorií.

Dostatek spánku

Pozor si dávejte i na nedostatek spánku, jehož kvalita a délka není u mnoha lidí zrovna valná. V průběhu spánku organismus odpočívá a dochází k jeho regeneraci. Nedostatek spánku také vede k přejídání a k nezdravým výživovým volbám, což taktéž přispívá k hromadění nežádoucího tuku, který se může uložit i v obličeji.

Cvičení

Součástí zdravé životosprávy je i pravidelná pohybová aktivita, která by měla každodenně trvat alespoň 20 minut. Co se týče hubnutí, účinné je kardio, které je vhodné doplnit o silová cvičení. (Díky tomu budete hubnout, ale zároveň podpoříte růst aktivní svalové hmoty, která zrychluje metabolismus.) V ideálním případě si vybírejte sporty, které vás baví, takže se jim dokážete věnovat bez toho, aniž byste je vnímali jako nepříjemnou povinnost.

Aby toho navíc nebylo málo, někteří lidé se domnívají, že na hubnutí ve tváři může mít pozitivní vliv i cvičení obličejových svalů. I když jeho efekt nebyl v tomto ohledu potvrzen, může přispět k mladistvějšímu vzhledu.

cviceni-na-hubnuti-obliceje

Keto dieta

Zapomeňte na to, že na tělesný tuk a na tuk v obličeji půjdete drastickou hladovkou, která není ani trochu zdravá. (Kromě toho, že budou trpět vaše vlasy a kůže, nebude se líbit ani vašemu žlučníku, žaludku a dalším orgánům.)

Místo toho vyzkoušejte dobře sestavenou keto dietu (proteinovou dietu), v průběhu které zvýšíte přísun kvalitních bílkovin, zdravých olejů a některých druhů zeleniny. Naopak omezíte nezdravé potraviny, přidané cukry a sacharidy. Po nějaké době se vaše tělo dostane do ketózy, v průběhu které se naučí brát energii z uložených zásob, což podporuje hubnutí.

Jelikož je ale keto dieta pro začátečníky poněkud restriktivní a nemusí si vědět s jejím dodržováním rady, není chybou zvolit si již hotovou keto dietu, která zahrnuje keto polévky, koktejly, tyčinky a další nápoje a jídla.

Vyzkoušejte Proslim i vy a projezte se ke své dokonalé postavě už dnes.

Napsat komentář

Váš e-mail nebude nikde publikován.

Váš košík je zatím prázdný :(