Hubnutí

Jak zhubnout břicho? Řekneme vám, jak na to

Rychlé hubnutí břicha je snem mnoha lidí. Jenže, v praktickém životě to tak jednoduché nebývá. Mnohdy to z naší strany vyžaduje mnoho úsilí a dřiny, ani tak to ale neznamená spolehlivou cestu k úspěchu. Existují nějaké cviky na hubnutí břicha? Případně, hodí se vyzkoušet i nějaké další tipy?
jak zhubnout břicho

I přes veškeré existující poučky, které se vás snaží přesvědčit o tom, že pro hubnutí břicha stačí udělat jen dostatečné množství sklapovaček, si lidský organismus dělá tak trochu co chce. Hubnutí je totiž proces, kterého se účastní všechny tělesné partie. Pohyb sice přispívá k hubnutí a k formování vybraných částí těla, nemůžete si ale jen tak říct, že budete hubnout pouze břicho.

Kvůli tomu je hubnutí pro mnohé lidi frustrující, protože se dá jen velmi špatně ovládat. I tak ale existuje několik tipů a triků, které mají na hubnutí břicha a jeho efektivitu přímý vliv.

hubnuti-bricha
jak shodit břicho

Proč se vám nedaří zhubnout břicho?

Jednou z hlavních příčin toho, proč si udržujeme tuk na břiše, je obliba nezdravých potravin. Na seznamu hříšníků jsou nezdravé tuky (které najdeme třeba v polotovarech) a příliš mnoho karbohydrátů. Dalším problémem je i nadměrný příjem potravy.

Dále je na vině i:

  • Kouření
  • Stres
  • Nedostatek pohybu
  • Nadměrná konzumace piva
  • Popíjení energetických nápojů
  • Nedostatek spánku

Úplně vynechat ale nemůžeme ani genetiku, která může napovídat, ve kterých tělesných partiích se vám bude hromadit tuk nejvíce.

4 tipy, jak zhubnout břicho

jak rychle zhubnout břicho

STOP transmastným tukům

Hned na začátku jsme mluvili o tom, že za nabírání na břiše může zvýšená konzumace nezdravých transmastných tuků. Z toho důvodu byste měli zapracovat na tom, abyste snížili jejich přijaté množství.

Tyto tuky mohou zvyšovat riziko kardiovaskulárních chorob, zánětů, inzulinové rezistence a podobně, z toho důvodu se je opravdu nevyplatí podceňovat.

Alkohol

Další stopku by měl mít alkohol, který obsahuje velké množství energie. Z toho důvodu se mohou lidé, kteří mu přespříliš holdují, dopracovat až k obezitě. Pokud tedy hledáte nějaký relativně snadný krok jak zhubnout, omezení alkoholu vypadá jako nejlepší možná cesta.

Relax

Když jsme ve stresu, můžeme mít tendenci ho zajídat. Z toho důvodu je mnohem lepší, když se uklidníme nějakým jiným způsobem. Třeba malováním, cvičením jógy, procházkou, psaním deníku, meditací a podobně.

Pohyb

Cviky na hubnutí břicha neexistují, protože při jakékoliv fyzické aktivitě ztrácíte tuk ze všech tělesných partií. Z toho důvodu je docela jedno, pro jaký typ pohybu se nadchnete, důležité je, abyste u něj dokázali vydržet. Jakmile pak shodíte, doporučíme vám i posilování, protože posílení břišních svalů vede k tomu, že vaše tělo získá mnohem lepší tvar.

cviky na hubnutí břicha

Vyzkoušejte keto dietu

Nyní se podíváme na to, co jíst při hubnutí břicha. (Ano, čtete správně. Hladovění není při hubnutí ani trochu vhodné.) Nejlepším tipem je v tomto ohledu zvýšený příjem kvalitních proteinů, z toho důvodu se hodně preferuje proteinová/keto dieta.

Mezi její největší benefity patří to, že se při jejím dodržování dostanete do stavu, kterému se říká ketóza. V jejím průběhu tělo používá jako zdroj energie pro své fungování uložený tuk, což by mělo vést k hubnutí. Přísun proteinů by měl zároveň ochránit svaly před nežádoucím úbytkem a žaludek před nadměrným hladem, který je běžnou součástí jiných typů diet.

Jelikož keto dieta může být pro začátečníky trochu náročnější, zvolte si již hotovou proteinovou dietu, která vás snadno provede všemi hubnoucími a udržovacími fázemi. V ideálním případě ji dodržujte alespoň 1 měsíc.

Jakmile s ní skončíte, můžete si své oblíbené keto výrobky pořídit do zásoby jako rychlou snídani, svačinu či oběd.

Vyzkoušejte Proslim i vy a projezte se ke své dokonalé postavě už dnes.

Napsat komentář

Váš e-mail nebude nikde publikován.

Váš košík je zatím prázdný :(