Hubnutí je pro mnoho lidí trápení. Především kvůli radikální změně životního stylu. Bohužel, ne vždy jsou jeho výsledky opravdu efektivní. Pojďte se spolu s námi podívat na to, co pro hubnutí můžete udělat a co raději nezkoušet.

jak rychle zhubnout 5 kg
zdravé hubnutí - proteinové palačinky

Téma tělesné váhy se týká prakticky celé společnosti. V zimě vás trápí váhový přírůstek, který se objeví po období Vánoc, na jaře zase přemýšlíte, jak zhubnete do plavek. Další chtějí začít se zdravým životním stylem a někteří jsou nuceni zhubnout v důsledku zdravotních problémů.

Platí, že jen opravdu málokdo je s tvarem a vahou svého těla opravdu spokojen.

Z toho důvodu lidé hledají způsoby, které jim pomohou efektivně zhubnout. A zároveň takové, po jejichž ukončení se nedostaví tolik obávaný jojo efekt. Ten vás totiž dokáže vrátit přesně tam, kde jste začali. V horších případech vám přibude ještě několik kil navíc.

Jaké způsoby hubnutí existují a proč je (ne)zkoušet?

Způsoby hubnutí

Pokud se rozhodnete pro redukci tělesné váhy, existuje několik základních pravidel, která jsou klíčová pro to, aby se dostavil požadovaný výsledek.

Mezi ta nejzákladnější patří:

 • Pravidelná pohybová aktivita
 • Změna jídelníčku
 • Větší výdej energie, než je příjem energie z potravy

Všechny tyto body lze aplikovat samostatně. Ve většině případů však fungují jejich libovolné kombinace.

Zcela mylným předpokladem, který vám možná z krátkodobého hlediska pomůže, je hladovění.

Lidé, kteří se snaží zhubnout mají zafixováno, že během hladovění tělo spaluje tukové zásoby. To je sice pravda, na druhou stranu, jakmile s provozováním hladovky skončíte a vrátíte se k původnímu způsobu stravování, tělo začne ukládat maximum tuku do zásoby. Pro případ, že by se muselo opět potýkat s dlouhodobým nedostatkem, který by mohl ohrozit fungování celého systému.

Z toho důvodu vám techniku hladovění silně nedoporučujeme.

Mezi další nezdravé způsoby hubnutí patří:

 • Přemíra cvičení bez dostatečného příjmu živin
 • Diety, které jsou postavené na příjmu pouze jedné či několika málo potravin (např. jablečná dieta)
 • Nedostatečně či zcela nevhodně vyvážená dieta (např. s nízkým podílem tuku, živin a podobně)
 • Diety postavené na nevhodných základech (např. dieta postavená na octu, který může podráždit či poškodit vaše vnitřní orgány)
 • Dýchání výparů z jídla a předstírání jídla s prázdným talířem

Způsobů, které vám mají zaručeně pomoci je celá řada. A zdaleka se nejedná o výčet těch nejbizarnějších diet, které lze vyzkoušet.

Již na první pohled je jasné, že ti, kteří se rozhodnou pro takto extrémní způsoby hubnutí se buď vystavují nulovým výsledkům, nebo v horších případech hazardují se svým zdravím.

Aby bylo hubnutí úspěšné a zároveň bylo možné si ideální váhu udržet dlouhodobě, je potřeba počítat s aktivní změnou životního stylu.

To znamená, že byste se měli začít pravidelně hýbat a učinit změny ve svém jídelníčku. Zároveň by ale ani jedna z těchto částí neměla být nijak drastická. Není tedy nutné cvičit až do úmoru a po celkovém výkonu se odměnit jedním jablkem. Jen to totiž nedokáže pokrýt tak náročnou energetickou potřebu.

Co opravdu funguje?

Možná už jste sami některou z výše uvedených diet sami vyzkoušeli. Také je možné, že se vám podařilo zhubnout několik kilogramů, ale od cíle vás dělí několik kil, kterých se nelze zbavit. A to ať už děláte a jíte cokoliv.

To může být poměrně frustrující, protože vidíte, jak dlouhou cestu se vám již podařilo ujít a tolik vytoužený výsledek je stále na hony vzdálený.

Místo toho, abyste se dál trápili něčím, co zjevně nefunguje, bude mnohem lepší se na celý proces hubnutí podívat z jiného úhlu pohledu.

Podle vědeckých studií nejlépe zhubnete, pokud se budete hýbat, ale zároveň nebudete nepřiměřeně hladovět. V tomto ohledu je pro vás ideální ketonová dieta.

Hlavním důvodem, proč je ketonová dieta tak úspěšná je vaše vlastní svalová hmota. Čím více jí máte, tím více spalujete. A to i během klidového režimu, který nastává v čase spánku, při sledování televize, čtení knihy a podobně. Hlavně proto, že udržovat a vyživovat svaly je pro tělo velmi energeticky náročné.

Z toho důvodu je ketonová dieta postavená na zvýšeném příjmu tuků a proteinů (stavebních látek pro svaly) a naopak se v maximální možné míře vyhýbá sacharidům a škrobům. Ty jsou totiž rychlým zdrojem energie pro svaly, které nemají důvod pro své fungování sáhnout do tukových zásob.

Zjednodušeně řečeno je cílem ketonové diety to, aby tělo odebíralo maximum energie a výživy pro svaly i tělo z tukových zásob, a nikoliv z cukrů, které jim během dne dodáváte.

Mezi další důvody, proč je ketonová dieta vhodná patří:

 • Dostatečné množství potravy a živin i v průběhu hubnutí
 • Nebudete hladovět
 • Rychleji zhubnete
 • Sníží se vaše chuť k jídlu (protože tělo bude mít vše, co potřebuje)
 • Budete mít více energie
 • Jedná se o prevenci některých civilizačních chorob (jako jsou rakovina či cukrovka)
 • Váhu si při dodržování ketonové diety udržíte dlouhodobě a bez obav z jojo efektu

Jediné, co je potřeba během ketonové diety opravdu hlídat je složení potravin. Cukry se totiž skrývají i na místech, kde byste je nečekali (třeba v pečivu, těstovinách, kečupu…). Pokud budete přijímat více sacharidů a škrobů, než je při ketonové dietě doporučeno, můžete celý proces hubnutí nedopatřením zastavit.

Závěr

Jestli-že vás ketonová dieta zaujala, ale máte strach, že se vám nepodaří sestavit vhodný jídelníček hned poprvé, máme pro vás osvědčený tip.

Ať už jste v oblasti ketonové diety ostřílení mazáci, nebo s ní teprve začínáte, v obou případech vám pomůže Proslim. V portfoliu najdete široké množství výrobků, které pokryjí energetickou i výživovou potřebu vašeho těla v průběhu celého dne.

Zároveň máte jistotu, že svému tělu dopřáváte to nejlepší a že výsledky budou přesně takové, jak si přejete.

Nahlédněte do široké nabídky Proslim a vyberte si to, co vás bude věrně provázet na vaší cestě za zdravějším životním stylem.

Vyzkoušejte Proslim i vy a projezte se ke své dokonalé postavě už dnes.

Co o nás říkáte Vy - naši zákazníci?

Kila šla opravdu dolů. Dobrá zkušenost.

Jana K., 39 let

2019-03-21T16:28:14+01:00

Jana K., 39 let

Kila šla opravdu dolů. Dobrá zkušenost.
Už objednávám po třetí. Po X-pokusech zhubnout mi něco konečně funguje. Produkty chutově dobré – hlavně zeleninová polévka a kaše jablko se skořicí.

Olga M., 48 let

5.0
2019-03-21T16:29:37+01:00

Olga M., 48 let

Už objednávám po třetí. Po X-pokusech zhubnout mi něco konečně funguje. Produkty chutově dobré – hlavně zeleninová polévka a kaše jablko se skořicí.
S obchodem a přístupem jsem spokojena, rychle dodání, dobře zabaleno. Produkty mi chutnají a jsou účinné v redukci hmotnosti bez velké námahy.

Blanka Z., 52 let

2019-03-21T16:19:56+01:00

Blanka Z., 52 let

S obchodem a přístupem jsem spokojena, rychle dodání, dobře zabaleno. Produkty mi chutnají a jsou účinné v redukci hmotnosti bez velké námahy.
5
1

Váš košík je zatím prázdný :(