Hubnutí

Proteinová dieta – povolené potraviny

Rozhodli jste se, že už konečně zatočíte s veškerými nechtěnými kily? Pokud dojdete k závěru, že se jich zbavíte za pomoci proteinové diety, můžeme vás vítězoslavně poplácat po zádech. Proteinová dieta má totiž oproti jiným způsobům hubnutí opravdu viditelné účinky. Je tu ale několik věcí, na které byste si měli dát pozor. Znáte je?
proteinová dieta - povolené potraviny

Jestli jste se dostali až sem, pak jste se nejspíš odhodlali proteinovou dietu opravdu vyzkoušet. A my to jenom schvalujeme. Trápení se hladem a provozování dalších pochybných technik vás k požadovaným výsledkům dovede jen zřídka.

Oproti tomu proteinová dieta dodá vašemu tělu veškeré potřebné minerály, vitamíny a stopové prvky. Ty vaše tělo potřebuje pro bezchybné každodenní fungování. Vydatná porce bílkovin pak podpoří váš metabolismus a na dlouho zažene vtíravý pocit hladu.

Vše je o jednoduchých pravidlech.

Aby hubnutí s pomocí proteinové diety proběhlo zcela hladce, je nutné dodržovat několik jednoduchých pravidel. Ty pohlídá proteinová dieta Proslim za vás. Pokud jde ale o konzumaci dalších druhů potravin, zodpovědnost je jen a pouze na vašich bedrech.

Pojďme se společně podívat na to, co dalšího lze během proteinové diety jíst. A která jídla jsou naopak ta, která vás zase vrátí na startovní čáru.

kuřecí maso jako zdroj proteinu
vejce jako zdroj proteinu

Jaké jsou povolené potraviny v proteinové dietě?

Během hubnutí s proteinovou dietou Proslim je hlavní složkou jídelníčku vámi zvolená skladba proteinových jídel. Můžete si vybrat z několika druhů polévek, proteinových nápojů, proteinových omelet, pudinků a dalších chuťovek. Díky nim máte jistotu, že budete mít kontrolu nad ideálním množstvím kilokalorií pro každý den.

V závislosti na tom, ve které fázi hubnutí zrovna jste (redukční fáze, druhá redukční fáze, udržovací fáze) se odvíjí i seznam dalších povolených ingrediencí.

Při první redukční fázi lze jídelníček doplnit o:

Všechny druhy zelených salátů, špenát, ředkev, květák, lilek a cuketu, avokádo, olivy, hlívu ústřičnou a další jedlé houby, chřest, pórek, bílou papriku, kapustu, semena typu chia, dýně, lněné semínko…

Ideální množství těchto potravin, které byste neměli během první fáze překročit je asi 500 gramů denně.

Při druhé redukční fázi lze do jídelníčku přidat:

Rajčata (maximálně 2/den), červenou a žlutou papriku (maximálně 100 g/den), kedlubnu (max 1/den), bílou a červenou cibuli (maximálně 1/den), plátky z ½ citronu…

Během této fáze už se dostává i na maso. Vhodné je kuřecí, králičí, krůtí, hovězí, telecí, jehněčí, ryby, šunka, plody moře a krevety. Také jsou povolené sýry, tofu, tempeh, mozzarela light, syrečky, netučný tvaroh, vejce či šmakoun.

Podíl těchto potravin se zvyšuje. Doporučená denní dávka je maximálně 1000 gramů.

Třetí fáze je už výhradně o kombinování již získaných znalostí tak, aby nedošlo k nežádoucím odchylkám na váze.

nezdravé jídlo - zakázané potraviny v proteinové dietě

Jaké potraviny jsou naopak zakázané?

Nakonec se ještě podíváme na to, kterých potravin bude nejlepší se stranit. Jejich konzumace totiž může přinést nežádoucí váhový přírůstek.

Mezi ty patří:

  • Sušenky a cukrářské výrobky
  • Strojně zpracované maso, salámy a párky
  • Polotovary
  • Marmelády a běžně dostupné sladké pomazánky
  • Pekárenské výrobky
  • Slazené nápoje
  • Některé druhy sladkého ovoce

Veskrze jde o potraviny, které jsou plné cukrů, umělých sladidel a dalších nevhodných látek, které se vylučují se zásadami zdravého životního stylu.

Vy už ale víte, jak na to. Věříme, že s pomocí zdravého rozumu, cvičení a dodržováním proteinové diety Proslim získáte svou vysněnou váhu co by dup.

Vyzkoušejte Proslim i vy a projezte se ke své dokonalé postavě už dnes.

2 komentářů

Napsat komentář

Váš e-mail nebude nikde publikován.

Váš košík je zatím prázdný :(