Hubnutí

Cvičení na hubnutí, při kterém zhubnete: Známe 3 tipy

Skoro nikdo není úplně spokojen se svou aktuální tělesnou hmotností. Při oblékání můžeme zjistit, že nám někde přetéká nahromaděný tuk z kalhot. Také se ale nemusíme do svého dříve dobře padnoucího oděvu vůbec vlézt, nebo nám naše váha může způsobovat zdravotní problémy, které je nutné začít okamžitě řešit. Proto se podíváme na nejlepší druhy cvičení, které mohou podpořit ztrátu vaší hmotnosti. A aby toho nebylo málo, dáme vám ještě jeden důležitý tip navíc!
cviky na hubnutí

Všichni se v poslední době zaklínají tím, že pro hubnutí je důležitý kalorický deficit. Pokud ho máme, hubneme. Pokud ne, buď vážíme stejně, nebo přibíráme. Jenže, tak jednoduché to zase není. V případě, že snížíte svou každodenní porci kalorií na úplné minimum, ohrozíte tím své zdraví. Navíc, tělo se bude takovému hladovění bránit, takže vás odmění výraznějším hladem a preferencí kaloricky bohatých nápojů a potravin.

Jednou z metod jak docílit kalorického deficitu je nepochybně cvičení. Nejde ale o svatý grál, protože jak se říká, hubnout se začíná především v kuchyni. (Ve které činíme nejzásadnější rozhodnutí ohledně množství tuku, který použijeme při vaření a podobně.)

Proto vám níže prozradíme tři tipy na nejlepší cvičení, která vám pomohou podpořit hubnutí a jeden tip na změnu vašeho stravování.

nejlepší cvičení na hubnutí
cvičení hubnutí

Pomůže cvičení při hubnutí?

Než se pustíme do něčeho složitějšího, je třeba si ujasnit, že určitě nelze cvičením zhubnout jednu část těla. Tělo se zbavuje tuku podle svého uvážení a obvykle začíná tam, kde ho je uloženo nejméně. Proto může nějakou chvíli trvat, než své problematické partie přestanete vnímat negativní optikou. (Protože kvůli zvýšenému množství tuku jejich hubnutí logicky trvá nejdelší dobu.) Cvičení ale může při hubnutí jednoznačně pomoci. (Jen je důležité nezapomenout na regeneraci a necvičit každý den do úmoru, protože to naopak organismu škodí.)

Nejlepší cvičení na hubnutí

chůze při hubnutí
plavání při hubnutí

Chůze

Ne, tohle není vtip. Úplně nejjednodušším způsobem, jak můžete pracovat na snížení hmotnosti je to, že se rozhodnete pravidelně chodit. I když pomáhá jakýkoliv druh chůze, v ideálním případě si zvolte trochu svižnější tempo, díky kterému ujdete několik kilometrů v hodině. Vzhledem k tomu, že chůze tolik nezatěžuje klouby, mohou se jí věnovat i senioři a lidé se zdravotními problémy.

V případě, že byste chtěli efektivitu chůze nějak podpořit, zkuste se pustit do fitness chůze, v jejímž průběhu budete zapojovat svaly celého těla (tedy i svaly rukou a břicha).

Běhání

Pokud se vám chůzí podařilo zlepšit vaši fyzičku a nemáte potíže s kolenními klouby, můžete vyzkoušet běhání. V první řadě ale nezapomeňte na to, že neběžíte maraton a že potřebujete opravdu dobré běžecké boty, které zmírní intenzitu nárazu při dopadu na zem. Pro začátek můžete vyběhnout jen kolem domu nebo do parku. V pozdějších fázích si můžete dát i několikakilometrové kolečko kolem vaší čtvrti. Vaši motivaci můžete udržet fitness hodinkami, které dovedou zaznamenávat trasu, její délku, trvání běhu a počet spálených kalorií.

Plavání

Možná to někoho překvapí, ale hodně kalorií spálíte i v průběhu obyčejného plavání. Zároveň jde o další sport, který mohou vykonávat i senioři či lidé, kteří mají nějaké pohybové potíže. Jelikož v průměru 70 kg osoba při 30 minutách plavání spálí okolo 233 kalorií, určitě byste neměli nad ničím váhat a měli byste tuhle aktivitu sami vyzkoušet. Počet kalorií navíc ovlivňuje zvolený způsob plavání, takže můžete své sportování ještě zefektivnit. Nezapomínejte ale na to, že plavat byste měli alespoň třikrát týdně po dobu několika měsíců.

Jak podpořit hubnutí?

Už jsme se zmínili o tom, že na hubnutí má velký vliv i to, co si položíte na talíř a jaké množství toho bude. Jelikož žít jen na zelenině není pro mnoho lidí reálné (a ani udržitelné), vaše kroky by měly směřovat k proteinové (keto) dietě, která se postará o dostatečný přísun bílkovin, které jsou důležité pro zachování aktivní svalové hmoty a také vykazují vysoký stupeň sytivosti. (Takže byste neměli podléhat vlčímu hladu, který vás programuje k tomu, abyste vyluxovali ledničku.)

Keto dieta funguje na principu omezení sacharidů, které jsou pro tělo důležitým zdrojem energie. Kvůli tomu se dostane do ketózy, v jejímž průběhu sahá do nastřádaných tukových zásob. Mělo by pro vás být tedy mnohem jednodušší zhubnout. Jelikož je tato dieta vhodná i pro dlouhodobé stravování, určitě se ji vyplatí vyzkoušet.

Vyzkoušejte Proslim i vy a projezte se ke své dokonalé postavě už dnes.

Napsat komentář

Váš e-mail nebude nikde publikován.

Váš košík je zatím prázdný :(