Hubnutí

5 účinných tipů, jak podpořit hubnutí

Hubnutí je proces, který se celý neodehraje za jeden den. Naopak je velice postupný a je potřeba na něm neustále pracovat. Jelikož to není pro mnoho lidí jednoduché, podíváme se na to, čím vším můžete hubnutí svého těla podpořit.
podpora hubnutí

Spousta lidí si přeje mít o pár kilo méně. Někdo po tomto cíli touží kvůli větší atraktivitě svého těla. Další lidé zase doufají, že menší hmotnost nebude tak zatěžovat jejich kolena při chůzi a běhu. A pro někoho je nejdůležitější, aby se vešel do svých starých kalhot.

Ať už je vaše vize jakákoliv, je důležité, abyste zhubli kvůli sobě. (Ne kvůli tomu, že to po vás chce někdo jiný.) Také zapomeňte na drastické diety, které vám v dlouhodobém horizontu přinesou maximálně jojo efekt a mnoho zdravotních problémů.

Jak to tedy dělat správně?

jak podpořit hubnutí
podpora-pri-hubnuti

Proč se nám nedaří zhubnout?

Hubnutí ovlivňuje široká škála faktorů. Někteří lidé nemohou zhubnout kvůli tomu, že propadli nezdravým redukčním dietám a tělo se jim brání tím, že si do zásob ukládá tuk pro horší časy.

Vliv na hubnutí ale mohou mít i některé choroby (například onemocnění štítné žlázy), hormony, psychické problémy (které nás nutí zajídat stres a úzkost) a podobně. Někdy je na vině i naše malé odhodlání, nebo nevhodný jídelníček.

Pokud vám smíme dát dobrou radu, na začátku hubnutí se nechte zkontrolovat lékařem. Cílem tohoto kroku je zjištění, jestli vám v hubnutí nebrání nějaký dosud neidentifikovaný zdravotní problém. Psychoterapeut vám zase může pomoci s nalezením nejvhodnějšího důvodu pro hubnutí a s vaší motivací vytrvat. Protože, řekněme si upřímně, že bez vyladěné psychiky hubnutí často nejde.

pohyb-na-podporu-hubnuti

Nejúčinnější podpora hubnutí

Pohyb

Než si povíme něco o jídelníčku, zaměříme se na pohyb. Ať už se vám totiž jakákoliv dieta snaží naznačit, že pro ztrátu hmotnosti není nutné nic podnikat, pravda je taková, že bez zdravého pohybu vám hubnutí moc nepůjde. (Nebo nebude mít tak dobré výsledky, jako s ním.)

Pokud nejste na pohyb zvyklí, zkuste ho zakomponovat do svého dne co nejpřirozeněji, jak to jen půjde. Začít můžete venčením psa, procházkami, chozením pěšky na nákup, nebo do práce či chůzí po schodech.

Jakmile se vaše fyzička zlepší, zkuste nějaké intenzivnější cvičení. V ideálním případě kombinujte silové a kardio cvičení.

Bylinky

O některých bylinkách se říká, že mají pozitivní vliv na hubnutí. Potenciálně dobrý vliv může mít pískavice řecké seno, kajenský pepř, zázvor, oregano či ženšen.

Některé bylinky se dají používat v průběhu každodenního vaření, další se nacházejí ve spalovačích tuku, které mají zefektivnit cvičení a jeho výsledky.

Spánek

Dalším důležitým bodem je spánek. Pokud nemáte dostatek energie, tělo si bude žádat více nezdravých potravin, aby se udrželo v chodu. Z toho důvodu se pravidelně ukládejte do postele ve stejnou hodinu a snažte se minimalizovat jakékoli vyrušení. (S tím vám pomohou žaluzie se spací maskou, špunty do uší, vyplé zvonění telefonu atd.)

Pitný režim

Mnoho lidí si to vůbec neuvědomuje, ale na hubnutí má dopad i pitný režim. Špatnou volbu představují slazené nápoje, limonády, džusy a alkohol. V ideálním případě každý den vypijte dostatečné množství čisté vody. Pokud vám nechutná, můžete ji ochutit nakrájeným ovocem, nebo čerstvými bylinkami.

Proteinová dieta

Proteiny jsou důležitým stavebním kamenem aktivní svalové hmoty, která nám propůjčuje sílu a rychlejší metabolismus. Proteiny v jídelníčku nás navíc dovedou velmi dobře zasytit. Z toho důvodu je žádoucí, aby lidé, kteří chtějí zhubnout, začali dbát na zvýšení příjem bílkovin. Případně mohou rovnou najet na proteinovou dietu.

proteinova-dieta-podpora-hubnuti
Vyzkoušejte Proslim i vy a projezte se ke své dokonalé postavě už dnes.

Napsat komentář

Váš e-mail nebude nikde publikován.

Váš košík je zatím prázdný :(