Hubnutí

Proteinový nápoj: Jak ho vybrat a kdy ho užívat?

Vnitřní výživa a její kvalita je jedním ze základních pilířů zdravého životního stylu. Také má ale vliv na to, jestli hubneme a na to, zda máme dostatek aktivní svalové hmoty. Co když ale nemáte na přípravu náročných pokrmů moc čas? V tom případě vyzkoušejte nahradit některá jídla proteinovým nápojem.
proteinový nápoj

Jak si to jistě pamatujete z učiva na základní škole, ve stravě rozlišujeme sacharidy, tuky a bílkoviny. Zatímco s prvními dvěma kategoriemi nemáme obvykle problémy, co se týče příjmu bílkovin, tam už to tak skvělé nebývá. (Jen minimum lidí dovede každý den doplnit jejich doporučené množství.)

To je chyba, protože bílkoviny jsou důležité pro normální stav svalové hmoty, která nám propůjčuje sílu a díky které se těšíme dobré kondici. Málokdo navíc ví, že příjem bílkovin může vést k ochraně svalů před ztrátou, k většímu zasycení po jídle a také k hubnutí.

Proto se podíváme na to, z jakých konkrétních důvodů by pro vás mohlo být řešením pití kvalitních proteinových nápojů.

jak-vybrat-proteinovy-napoj
kdy užívat protein

Jak vybrat proteinový nápoj?

V ideálním případě si vybírejte takové, které obsahují kvalitní proteinový koncentrát. Také se snažte vyvarovat takových, které mají ve svém složení cukr. Pokud nemáte žádné specifické výživové potřeby, vybírejte si produkty, které obsahují syrovátku. Dobrým indikátorem je i obsah vitamínů, minerálů a stopových prvků. V neposlední řadě byste pak měli pít především takový protein, který vám chutná, protože je pravděpodobné, že pokud vám nepřijde dostatečně chutný, stejně po něm nebudete sahat a půjde o zbytečně vyhozené peníze. Jak tedy vidíte, při výběru rozhodně nekoukejte jen na cenu.

Kdy užívat protein?

Protein můžete používat prakticky kdykoliv, a to ať už aktivně cvičíte, nebo patříte mezi pecivály, kteří se snaží uspořit malé množství času.

proteinovy-napoj-keto-dieta

Ráno

Pokud jste zaspali, nebo chcete přijít dříve do práce, pravděpodobně nebudete mít nejmenší pomyšlení na vydatnou snídani. Na druhou stranu, ranní hladovění není pro organismus přínosné, protože vás připravuje o energii a výkonnost. Z toho důvodu se hodí mít cestovní hrnek nebo láhev, do kterého si během několika minut nachystáte svůj oblíbený protein, který si vezmete s sebou, a který můžete usrkávat jak během chůze, tak během jízdy autem či MHD.

Při tréninku

Pokud se chystáte na hodinu cvičení, nebo máte krátce po něm, je důležité nezapomínat na jídlo, které vám dodá energii a pomůže vám s regenerací. Jelikož se nedoporučuje konzumovat velké porce mastného nebo sladkého jídla, nejlepším řešením je proteinový nápoj, který zažene hlad, neohrozí vaši štíhlou linii, ale zároveň vám po něm nebude těžko.

Před spaním

Máte i po večeři hlad, ale nechcete se cpát velkými porcemi jídla na noc? V tom případě si udělejte proteinový nápoj jako druhou (menší) večeři. Problém vyřešen.

Protein a keto dieta

I když mluvíme především o proteinových nápojích, které se snadno připravují (v mléce nebo ve vodě) a jsou dostupné v mnoha atraktivních příchutích, můžete vyzkoušet i další proteinové potraviny a nápoje, které jsou součástí keto diety. Ta funguje na principu toho, že omezíte příjem sacharidů a zvýšíte podíl proteinů. Díky tomu můžete podpořit úbytek přebytečné hmotnosti a konečně se zase budete cítit ve své kůži.

Vyzkoušejte Proslim i vy a projezte se ke své dokonalé postavě už dnes.

Napsat komentář

Váš e-mail nebude nikde publikován.

Váš košík je zatím prázdný :(