Hubnutí

Jak vybrat nejlepší spalovač tuků + jak funguje

Účinný spalovač tuku může být tím hlavním rozdílem, který rozhodne o tom, jestli se vám tentokrát konečně podaří zhubnout. Možná to totiž ještě nevíte, ale látky, které se mohou ve spalovači tuku nacházet, mohou mít pozitivní vliv na rychlost metabolismu a na úroveň energie, takže budete mít víc sil pro každodenní pohybovou aktivitu. Víte, které látky byste měli hledat v jeho složení a co vám mohou nabídnout?
spalovač tuků

Cesta za vysněnou váhou je často trnitá a dlouhá. Nejen, že náš organismus je od přírody nastaven tak, že nás ze strachu ze strádání motivuje k doplňování energie, často proti nám hraje i naše psychika. Po náročném a stresujícím pracovním dni si mnoho lidí dopřeje sklenku vína, pizzu, dortík nebo zmrzlinu. Když to tak uděláte jednou za čas, nic tak hrozného se nestane. Horší je, pokud nemáte jiný kompenzační mechanismus a z občasné neřesti se stane každodenní zvyk.

V neposlední řadě je naším velkým rivalem i naše postupně klesající motivace. Zatímco na začátku mohlo být předsevzetí, že tentokrát budete chodit pětkrát týdně cvičit a něco nezdravého a kalorického si dáte pouze občasně, počáteční nadšení může brzy ochladnout a snadno sklouznete ke své dřívější životosprávě.

I když za vás spalovač tuku hodinu ve fitness neodcvičí, jeho užívání může přispět k tomu, že postupná ztráta hmotnosti bude o něco jednodušší.

jak-vybrat-spalovac-tuku
spalovac-tuku-jak-funguje

Jak fungují spalovače tuků?

Spalovače tuku jsou doplňky stravy, které mohou obsahovat jednu a více látek, které podporují metabolismus. V případě, že si vyberete ten, který obsahuje více složek, jednotlivé ingredience se ve svých benefitech vzájemně podpoří, takže vám mohou nabídnout komplexnější péči.

Je ale důležité, abyste si už na začátku uvědomili, že samotné užívání spalovače tuku je vhodné ještě podpořit přiměřenou pohybovou aktivitou a zdravějším jídelníčkem, protože tím vhodně posílíte jeho účinek. Některé látky, které spalovače obvykle obsahují, mohou organismu dodávat víc energie, takže vydržíte cvičit déle než normálně.

Podle čeho vybrat ten nejúčinnější?

Jedním z rozhodujících faktorů by mělo být složení spalovače tuku, ve kterém by se měly nacházet látky, jež podporují hladinu energie a rychlost metabolismu. Některé také mohou potlačovat chuť k jídlu, což mnohým lidem může taktéž v průběhu jejich cesty za štíhlejší postavou pomoci snáze dosáhnout vysněné mety.

spalovac-tuku-zeleny-caj-kofein

Zelený čaj

Jednou z nejoblíbenějších látek na podporu metabolismu je zcela nepochybně zelený čaj. Kromě toho, že dobře chutná, obsahuje i větší množství antioxidantů, které bojují proti volným radikálům. Látky, které obsahuje, také podporují termogenezi, v průběhu které organismus spaluje kalorie produkcí tepla. Lepších výsledků lze dosáhnout, když se extrakt ze zeleného čaje kombinuje s kofeinem.

Kofein

Kofein je stimulant, který nám často vlévá novou energii do žil. V případě, že jsme unavení, šálek kávy nás dovede postavit na nohy a zlepší naši psychickou i fyzickou výkonnost. Právě to je jedna z jeho velkých výhod. Kofein ve spalovači tuku vám může nabídnout novou energii, kterou využijete v průběhu sportovní aktivity. I kdybyste cvičili jen o deset minut déle než normálně, spálíte o trochu víc kalorií, takže opět může přispět k rychlejší redukci hmotnosti. V krátkém časovém horizontu navíc může kofein podpořit rychlost metabolismu, čímž opět přispívá k redukci nežádoucí tukové tkáně.

Pepřový extrakt

Extrakt z černého pepře vás může na etiketě spalovače tuku poněkud překvapit, můžeme vás ale ujistit, že se tam obvykle nenachází zcela bezdůvodně. Kromě toho, že vám může nabídnout antioxidanty, které opět podporují boj těla proti volným radikálům, může příznivě ovlivňovat i tělesné záněty. Dále může podpořit metabolismus a omezit chuť k jídlu.

Vzhledem k tomu, že černý pepř bývá velmi ostrý a jeho klasická konzumace může vést k nevolnosti a dalším potížím, v doplňcích stravy se používá taková jeho úprava, která je pro zdraví a normální fungování organismu bezpečná.

Zelená káva

Zelená káva je ve své podstatě klasická káva, rozdíl je jen v tom, že jde o syrová zrna, která ještě neprošla procesem pražení. Extrakt ze zelené kávy patří k dalším oblíbeným ingrediencím, které se používají v doplňcích stravy na podporu hubnutí. Stejně jako pražená káva, ta zelená obsahuje kofein, který podporuje metabolismus. Sama o sobě ale nemusí být dostatečně účinná, proto se často páruje s dalšími ingrediencemi na podporu metabolismu a hubnutí.

spalovac-zelena-kava-cerny-pepr
spalovač tuků synefrin karnitin phenylalanine

Synefrin

Synefrin je látka, která se získává z hořkého pomeranče. Vzhledem ke svým zajímavým účinkům se často přidává do spalovačů tuků a do dalších doplňků stravy na podporu redukce hmotnosti. Běžně se používá v přípravcích pro zlepšení sportovního výkonu, takže se ho doporučuje užívat v den cvičení.

L-karnitin

L-karnitin je v poslední době oblíbenou složkou, která se taktéž přidává do přípravků na podporu hubnutí. Zjednodušeně, jeho užití by mělo fungovat tak, že sáhne do tukové tkáně a tuk pak ve formě energie dopraví do mitochondrie. Tam dojde k jeho spotřebování, což by mělo vést k urychlení procesu hubnutí.

L-Phenylalanine

Nebo také fenylalanin, je látka, která v organismu velmi úzce souvisí s tyrosinem. Mezi její hlavní benefity patří podpora normální nálady, podpora bdělosti a omezení chuti k jídlu. Právě to mohou ocenit lidé, kteří si přejí zhubnout, ale mají potíže s neutuchající chutí do jídla, kvůli které se pravidelně ocitají na startovní čáře.

Jak dlouho a správně spalovač tuku užívat?

Jak už jsme se o tom zmínili v úvodu tohoto článku, užívání spalovače tuku rozhodně neznamená, že byste měli zanevřít na další metody, které podporují hubnutí. I když spalovač tuku může vhodně podpořit rychlost spalování, je důležité ho kombinovat s pravidelnou pohybovou aktivitou a zdravějším jídelníčkem. Díky tomu bude hubnutí o něco rychlejší a nebudete si do svého snažení neustále házet vidle, protože spalovač tuku rozhodně není propustkou, která vám dovolí beztrestně konzumovat neomezené množství kalorií. Spalovač tuku se navíc hodí užívat ve dnech, kdy plánujete jít do tělocvičny, protože může maximalizovat efekt pohybové aktivity.

Co se týče jídelníčku, vyzkoušejte užívání spalovače tuku s výše uvedenými látkami a zvýšenou konzumaci kvalitních proteinů, které jsou důležité pro udržení aktivní svalové hmoty. Také vás dobře zasytí, takže během hubnutí nebudete zbytečně hladovět. (Což je jeden z hlavních důvodů, proč u diety většina lidí nakonec nevydrží.)

V neposlední řadě je také důležité se naučit, že zdravé potraviny nemusí být nutně dietní. Z toho důvodu je klíčové hlídat velikost jednotlivých porcí. Je fajn, že vám chutná avokádo, kvůli většímu množství obsaženého tuku byste to však neměli s četností jeho konzumace přehánět. To samé platí o zdravých olejích (lehký zeleninový salát vyžaduje jednu, maximálně dvě lžíce, ne půlku lahve, v opačném případě své úsilí postupně zazdíte).

Vyzkoušejte Proslim i vy a projezte se ke své dokonalé postavě už dnes.

Napsat komentář

Váš e-mail nebude nikde publikován.

Váš košík je zatím prázdný :(