Recepty

2 zdravé recepty na keto pizzu: Obohaťte svůj jídelníček

Pizza se zrovna neřadí mezi nejzdravější jídla, je proto naprosto pochopitelné, že většina lidí ji v průběhu hubnutí vyškrtne ze svého jídelníčku. Věděli jste však, že lze připravit její zdravější varianty? Pokud ne, v tom případě vám rádi představíme dva recepty na dokonalou keto pizzu, kterou si můžete dopřát bez zbytečných výčitek.
keto pizza

Pizza je původně italský pokrm, který si ale časem získal celosvětovou oblibu. Je to naprosto pochopitelné, protože na tenké těsto, které se peče (nejčastěji) v kamenné peci se dá naskládat poměrně široká škála ingrediencí. (Včetně opovrhovaného ananasu.)

Většina z nás ale tak nějak (správně) tuší, že při dodržování keto diety, která je dobrým pomocníkem při spalování tuků, se musíme tradiční pizzy ve vlastním zájmu vzdát. Jelikož to pro mnohé může být příliš velká oběť, níže se podíváme na dva chutné recepty, které vám umožní si pizzu vychutnávat i nadále. Je ale potřeba splnit předpoklad, aby byla v souladu s principy keto diety.

Jak na to?

co-muzu-jist-pri-keto-diete
keto-pizza-recepty

Co můžu jíst při keto dietě?

V průběhu keto diety se obvykle zvyšuje přísun kvalitních bílkovin. Ty vás dovedou na delší dobu zasytit, takže byste neměli trpět vlčím hladem během dne. Bílkoviny jsou dále důležité pro udržování normálního stavu svalové hmoty (o kterou můžeme ve větší nebo menší míře během hubnutí přicházet) a také obsahují relativně malé množství kalorií. (Samozřejmě, i tak je důležité sledovat obsah tuku v mase atd.) Dále si můžete dopřát spoustu zeleniny a zdravých olejů. (U zeleniny ale pozor, některé druhy nejsou pro keto dietu vhodné. Například kukuřice a brambory atd.)

TOP 2 recepty na keto pizzu

rychlá keto pizza recept

Extra rychlá keto pizza

🕐  Doba přípravy:

  • 20 minut

📋  Budete potřebovat:

2 hrnky strouhaného sýru mozzarella, 2 lžíce krémového sýra, 1 hrnek mandlové mouky, 1 vejce, 1 lžičku prášku do pečiva, 1 lžičku italských bylinek, 1 lžičku sušeného česneku

📋  Na pokladení:

strouhaný sýr mozzarella, sýr feta atd., nakrájené orestované kuřecí prso, vaše oblíbené bylinky

💡  Postup

Začněte tím, že předehřejete troubu na 230 °C. Následně dejte mozzarellu a krémový sýr do mikrovlnky a nechte je roztopit. (Průběžně kontrolujte.) Poté dejte do rozpuštěné směsi sýrů vejce, mandlovou mouku, prášek do pečiva, italské koření a česnek. Vše důkladně promíchejte, aby vám vzniklo kompaktní těsto. Poté udělejte na pečicím papíru základ pro pizzu. Podle vašich schopností může být kulatý, nebo hranatý. Následně dejte pizzu na 10 minut péct. Jakmile ji vytáhnete, dejte na ni všechny připravené ingredience pro ozdobu a pro dochucení. Poté dejte znovu péct na 5-8 minut.

Nejlepší keto pizza

🕐  Doba přípravy:

  • 20 minut

📋  Budete potřebovat:

1 a ½ hrnku strouhaného sýru mozzarella, 2 lžíce krémového sýra, 1 vejce, 1/3 hrnku kokosové mouky

📋  Na pokladení:

1 a ½ hrnku strouhaného sýru mozzarella, 5 plátků kvalitní šunky, 1 větší feferonku

💡  Postup

Předehřejte troubu na 220 °C a vyložte plech pečicím papírem. Následně smíchejte mouku s vejcem. Poté rozpusťte sýr a přidejte ho do základu z vejce a mouky. Udělejte základ pro pizzu a dejte ho péct na 6 minut do trouby. Poté udělejte do těsta díry vidličkou a pečte ho ještě asi 3-7 minut. Nakonec dejte na pizzu všechny ingredience pro dochucení a ozdobu a pečte dalších cca 10 minut.

nejlepší keto pizza

Věříme, že vám tyto recepty na keto pizzu budou chutnat. Přejeme vám dobrou chuť.

Vyzkoušejte Proslim i vy a projezte se ke své dokonalé postavě už dnes.

Napsat komentář

Váš e-mail nebude nikde publikován.

Váš košík je zatím prázdný :(