Hubnutí

Přípravky na hubnutí: Opravdu fungují?

Hubnutí je mnohdy běh na dlouhou trať. Z toho důvodu jsou lidé ochotni podstoupit i nemožné, aby si zkrátili cestu k ideální postavě. Proto neváhají vyzkoušet i řadu přípravků na hubnutí, které mají jejich úsilí efektivně podpořit. Opravdu ale fungují?
Přípravky na hubnutí - které opravdu fungují?

Když se snažíte zhubnout, může nastat situace, kdy dospějete k názoru, že dieta pro vás není řešením. Hlavně v případech, kdy je řada z nich poměrně extrémní. Také se může jednat o jedince, kteří nejsou schopni přimět sami sebe ke zdravějšímu životnímu stylu. Proto spoléhají na to, že jim tyto přípravky pomohou s redukcí váhy i bez toho, aniž by pro to museli sami něco dělat.

Nebudeme tvrdit, že některé z nejznámějších přípravků na hubnutí a babských rad nefungují. Každý z nich má však jistá specifika, podle kterých je třeba se řídit.

zelený čaj na hubnutí
proteinový koktejl na hubnutí

Jaké druhy přípravků na hubnutí existují a jak vlastně fungují?

Zelený čaj

Pokud s hledáním zaručených tipů na hubnutí teprve začínáte, pak jste určitě narazili na pití zeleného čaje. Možná jste se i sami rozhodli tuto metodu vyzkoušet. Je totiž relativně levná a netoxická.
Jedním z jeho hlavních benefitů je to, že obsahuje vysoké množství antioxidantů, které pomáhají v boji s volnými radikály.

Co se týče účinků zeleného čaje na hubnutí, výzkumy, které byly provedeny jsou spíše sporné. Zelený čaj může mít vliv na rychlejší spalování tuků. Rozhodně se ale nejedná o žádný zázračný prostředek. Opravdu prokazatelné výsledky byly zaznamenány při výzkumu, který sledoval spalování tuků u sportovců, kteří před cvičením užívali přípravky se zeleným čajem. Výsledky jejich spalování byly mnohonásobně lepší než u těch, kteří zelený čaj neužívali. Studie však ukazuje, že účinky zeleného čaje je potřeba podpořit dostatečnou fyzickou aktivitou.

Zelená káva

Dalším oblíbeným prostředkem z řad alternativních hubnoucích přípravků je zelená káva. Ačkoliv se věří, že má zelená (nepražená) káva pozitivní vliv na hubnutí člověka, její účinky nebyly nikdy zcela potvrzeny. Naopak se přišlo na to, že si jejím užíváním můžete způsobit řadu zdravotních problémů.
Krom podrážděného žaludku vás může přepadnout nespavost, a dokonce i úzkosti. Rozhodně bychom tedy účinky zelené kávy na redukci váhy nijak nepřeceňovali.

jablko hubnutí

Tabletky a doplňky stravy

Další variantou, která má pomoci při snižování tělesné hmotnosti jsou tabletky a doplňky stravy. Ty lze užívat i ve formě ochucených nápojů, které mají za cíl utišit zvýšenou chuť k jídlu.

Nejčastěji lidé zkoušejí tablety s kofeinem, glukomannan či konjugovanou kyselinu linolovou.
Co se týče kofeinu, jeho účinky na spalování tuků jsou příznivé. V případě glukomannanu jsou účinky též přiznivé. Kyselina linolová nebyla dostatečně otestována na lidech. Její užívání doprovází i řada negativních projevů, které mohou uživatelům způsobit značný diskomfort.

Proteinové diety

V poslední době se můžete setkat se zvýšenou oblibou proteinové diety. Pokud se rozhodnete, že ji vyzkoušíte i vy, není nutné hned běžet do lékárny. Naopak uděláte dobře, pokud si uděláte procházku do řeznictví či nedaleké sýrárny.

Hlavní hvězdou tohoto typu hubnutí je totiž kvalitní protein, který si dopřáváte ve vysokém množství. (Je samozřejmě nutné jej doplnit i o zdravé tuky.) Ze svého jídelníčku naopak vyřaďte sladké limonády, koláče a veškeré zbytečné zdroje sacharidů a škrobů. (Ty u proteinové diety tvoří maximálně 10 % celkového denního příjmu.)

Proteinová dieta je vědecky ověřený postup, který opravdu funguje. Také během ní nehladovíte, takže nemáte potřebu se dojídat. Důvod, proč proteinová dieta (jinak také označována jako ketonová dieta) funguje je ten, že svaly pro své fungování spalují tuk z tukových zásob místo toho, aby získávaly energii z cukrů a škrobů, které přijmete v běžné stravě. V neposlední řadě je proteinová dieta dobrým způsobem prevence některých civilizačních chorob.

Hodnocení

Z výše uvedených přípravků na hubnutí je tedy zřejmé, že řada z nich je pouhým marketingovým trikem, který má za cíl vytáhnout peníze z vaší kapsy.

Na hubnutí pozitivně funguje:

  • Kofein
  • Zelený čaj
  • Proteiny a proteinová dieta

Naopak se zcela vyhněte doplňkům stravy se zelenou kávou a kyselinou linolovou.

Nejlepších výsledků dosáhnete především zdravým životním stylem, který může být podpořen právě ketonovou dietou. Jejímu fungování a účinkům se věnovala řada seriózních vědeckých studií. Také bylo prokázáno, že při dodržování ketonové diety dochází ke zlepšení celkového zdravotního stavu a lze ji použít jako prevenci pro řadu civilizačních chorob. Aby však byla maximálně účinná, je nutné ji opravdu dodržovat, což nemusí být vždy snadné.

Hlavně v začátcích diety může být velmi těžké se udržet a nesníst něco, co obsahuje cukr.

Formou doplňků pak můžete hubnutí podpořit konzumací přípravků se zeleným čajem a kofeinem.

A jaké jsou vaše zkušenosti s přípravky na hubnutí? Podělte se o ně v komentářích pod článkem.

Vyzkoušejte Proslim i vy a projezte se ke své dokonalé postavě už dnes.

Komentáře

Napsat komentář

Váš e-mail nebude nikde publikován.

Váš košík je zatím prázdný :(