Hubnutí

Jak se zbavit celulitidy? Víme, jak na to

Celulitida je problém, se kterým bojuje mnoho žen napříč kontinenty a věkovými kategoriemi. Podle společenských norem se jedná o výrazný estetický nedostatek. A tak ženy zkoušejí kde co, v co věří, že jim s pomerančovou kůží pomůže. Je to ale reálné? A opravdu jde u celulitidy jen o estetiku těla?
jak se zbavit celulitidy

Určitě znáte ten vtip, ve kterém se říká, že muži nemají celulitidu, protože je ošklivá. Což v ženách, které ji mají, vzbuzuje stud a pocit vlastní nedostatečnosti. Zvlášť, pokud o sebe dbají, ale ďolíčky na kůži se jich i tak drží jako klíšťata.

Některé programy hlásají, že na celulitidu pomáhají zázračné diety a krémy. Jinde se celulitida svaluje na nezdravý životní styl. Poslední skupina lidí ji neřeší a bere ji jako součást lidství.

Níže si povíme, jak celulitida vzniká a co na ni můžete vyzkoušet. (Za předpokladu, že se s ní nechcete smířit.)

co-je-to-celulitida
odstranění celulitidy

Co je to celulitida?

Celulitida je termín, který označuje změnu podkožního vaziva. Především toho tukového. Na povrchu se to projevuje právě ďolíčky a různými nerovnostmi. Celulitidou trpí velké procento žen, které jsou v pubertě. Celulitida se nejčastěji objevuje na stehnech a zadečku. Může se ale vyskytovat i na břiše.

V průběhu celulitidy dojde ke zvětšení objemu tukových buněk, které se pak vytlačují pod povrch kůže. V tomto místě je významně omezený průtok krve a lymfy.

celulitida-na-stehnech

Celulitida na stehnech

Celulitida na stehnech je velmi častý problém, který ženám snižuje sebevědomí. Zvlášť při svlékání do prádla a při pobytu na pláži. Pravdou ale je, že jde o celkem přirozený stav. Ženy mají oproti mužům tenčí kůži a tuk se jim obvykle ukládá do oblasti boků, stehen a zadečku

Některé ženy věří, že jim s celulitidou na stehnech může pomoci cvičení. To je na jednu stranu pravda, protože pokud se redukuje tuk, dojde i k redukci celulitidy. Není to ale všespásný prostředek.

Celulitida na břiše

Celulitida v těhotenství není na břiše moc obvyklá. Spíš se vám na něm udělají strie, které jsou způsobené popraskanými elastinovými vlákny, které se snaží přizpůsobit růstu dítěte. Některé ženy ale mohou mít celulitidu na břiše po jeho skončení. Jiné ženy mají celulitidu na břiše i kvůli tomu, že jde o jejich problematickou tělesnou partii. Celulitidě na břiše nedělá moc dobře ani často kolísající váha.

celulitida-na-brise

Jak na odstranění celulitidy?

Krémy proti celulitidě zažívají boom. Ne všechny ale fungují. Nebo minimálně ne tak, jak uživatelkám slibují. Mezi další zabijáky pomerančové kůže údajně patří pití dostatečného množství vody. A obecně se doporučuje i redukce tělesné hmotnosti. Nic z toho ale celulitidu úplně nevyzmizíkuje.

Krémy na celulitidu

Krémy na celulitidu obvykle obsahují složky, o kterých se říká, že dovedou podporovat prokrvení pokožky. 

Takové přípravky mohou obsahovat:

  • Jablečný ocet
  • Kávu
  • Skořici

Obecně ale pokožce prospívá i pravidelné mazání obyčejným krémem. Díky tomu je pokožka hydratovaná a mnohem více elastická. To vše má pozitivní vliv na její celkový vzhled.

Masáže

Pro domácí použití je vhodná baňka na celulitidu, která se dá sehnat prakticky v každém lepším internetovém obchodě. (Dá se sehnat i v některých drogeriích.) Jde o kus plastu, který dokáže vyvinout podtlak. Díky tomu by mělo po určitém čase dojít ke zmírnění projevů celulitidy. Opět ale nejde o permanentní řešení. Proceduru je nutné opakovat.

Další variantou je suché kartáčování, které dovede prokrvit pokožku a aktivovat lymfatický systém. K jeho provádění vám stačí klasický dřevěný kartáč, který se používá při koupání. Jestli bude mít štětiny, nebo dřevěné výstupky, je na vás.

Faktem ale je, že ať už budete dělat cokoliv, existuje velká pravděpodobnost, že se budete s celulitidou potýkat celoživotně. (Vliv má genetika, hormonální činnost, fyzická aktivita…) Pokud se s tím ale nechcete smířit a jste ochotné pro sebe něco udělat, výše uvedené tipy by vám měly pomoci s tím, aby byla pomerančová pokožka trochu méně vidět.

Vyzkoušejte Proslim i vy a projezte se ke své dokonalé postavě už dnes.

Napsat komentář

Váš e-mail nebude nikde publikován.

Váš košík je zatím prázdný :(