Hubnutí

Co jíst po cvičení při hubnutí

Lidé mají k jídlu po cvičení různé postoje. A bohužel, většinou značně nezdravé. Jedna skupina má pocit, že po cvičení může sníst takřka cokoliv. Ta druhá se zase jídlu po cvičení striktním způsobem vyhýbá. Co je na těchto přístupech špatně a jak by to mělo ✅ správně vypadat si povíme v dnešním článku.
jídlo po cvičení

Pokud chodíte na trénink, nejspíš jste zaznamenali, že hned po něm jsou někteří lidé schopni natáhnout ruku pro nezdravý dort, či sušenku. Mají totiž pocit, že po náročné dřině, která byla doprovázena litry potu, si zaslouží svůj navyklý druh odměny. Asi není potřeba dodávat, že je to nejjednodušší způsob, jak celý proces snažení během několika minut totálně pohřbít.

Také jsou tu ale sportovci, kteří odmítají po tréninku doplnit živiny, které ztratili v důsledku pocení. Navíc ještě s vidinou, že tak pomohou růstu svalů, které budou v brzké budoucnosti spolehlivými manažery jejich rychlého metabolismu.

Znáte rovnováhu mezi těmito dvěma přístupy?

po cvičení ve fitku
zdravé oříšky

Proč je důležité po cvičení jíst?

Většina lidí (hlavně těch nepoučených) považuje za důležitější jídlo to, které sní před začátkem cvičení. Není se čemu divit. Právě ono dost výrazně zlepšuje (nebo zhoršuje) kvalitu celkového výkonu.

Jenže, po cvičení je potřeba dbát i na vhodnou regeneraci. Bez ní budete unavení a v mnoha ohledech dokonce slabší než před jeho začátkem. (Nebudete mít energii podávat konstantní výkony, nebudou vám růst svaly atd.) Netrapte proto sebe a své tělo tím, že mu po sportu odepřete potřebnou výživu. Navíc, pokud si zvolíte správnou skladbu potravin, můžete jimi výrazně zlepšit výsledky spalování tuku. Což v překladu znamená, že jídlo po cvičení vám může napomoci k rychlejšímu hubnutí.

Co jíst po cvičení?

Aby vaše svaly rostly, potřebují dostatečné množství bílkovin. (Dobrá zpráva pro všechny nadšence do proteinové diety.) Jenže, řada přípravků je plná cukru. Najít proto dobré a zároveň výživné jídlo, které by bylo v souladu s hlavní myšlenkou proteinové diety může být tvrdým oříškem i pro zkušeného sportovce.

V tomto ohledu je pro vás nejjednodušší si vybrat proteinová jídla a nápoje Proslim. Nejen, že v nich najdete hodně bílkovin, vitamínů a minerálních látek, ale také jsou bez jakéhokoliv přidaného cukru, který by mohl ovlivnit výsledky vašeho snažení.

avokádo na zdravou dietu

Dále můžete po cvičení zakousnout:

  • Vejce
  • Ořechy
  • Avokádo
  • Řecký jogurt
  • Brokolici (třeba zapečenou se sýrem)
  • Pečené maso/rybu se zeleninou
  • Šmakouna
  • Proteinovou polévku
  • Zeleninu* plnou vejci/masem/houbami/sýrem (*rajče, cuketa, paprika…)

Velmi populární jsou ale i nejrůznější proteinové sandwiche a wrapy. K jejich přípravě lze použít třeba listy zeleného salátu, do kterých zabalíte vejce, maso, další zeleninu nebo sýr. (Případně všechno ve vhodné kombinaci najednou.) Oblíbené jsou i masové placky (jako náhrada housky), mezi které vložíte třeba vejce, avokádo a sýr.

Pokud do stravy po cvičení přidáte ještě čili papričky, krůtí maso, kuřecí maso, špenát nebo rybu, můžete tak podpořit lepší spalování tuku.

Co se týče načasování jídla, opět to záleží čistě na vašich osobních preferencích. Obecně se ale doporučuje, abyste si něco malého dali do 45 minut od skončení fyzické zátěže.

A jaká je vaše oblíbená svačinka po pravidelném tréninku?

Vyzkoušejte Proslim i vy a projezte se ke své dokonalé postavě už dnes.

Napsat komentář

Váš e-mail nebude nikde publikován.

Váš košík je zatím prázdný :(